postheadericon Ucz się od najlepszych, czyli co daje wykładowca-przedsiębiorca

nauczycielCzy wybrałbyś się do dentysty, który uczył się swojego fachu wyłącznie z książek? Czy zaufałbyś prawnikowi, który nie uczestniczył nigdy w prawdziwym procesie sądowym? A może zamieszkałbyś w domu zbudowanym przez architekta, który przeczytał wiele podręczników? Odpowiedź jest prosta – nie. Czemu zatem godzimy się na przyjmowanie nauki od osób, które nigdy w swoim życiu zawodowym nie opuściły sali wykładowej, a uchodzą za specjalistów w swojej dziedzinie?

Jeśli chcesz być najlepszy, ucz się od najlepszych. Prosta zasada, która niestety nie zawsze ma możliwość urzeczywistnienia się w prawdziwym życiu, szczególnie polskich studentów. Niewielu ma bowiem okazję chłonąć wiedzę od tych, którzy w danym fachu czy branży „zęby zdarli” i wiedzą, na czym w prawdziwym życiu rzecz polega. Jeżeli zatem chcesz czegoś więcej niż książkowych mądrości i regułek, które przecież możesz uzupełnić w wolnej chwili sam (bo teoria jest ważna, ale nie najważniejsza), szukaj uczelni, na której uczą wykładowcy-praktycy!
Co da Ci taka nauka? Przede wszystkim możliwość poznania prawdy o zawodzie czy branży, która wydaje Ci się na tę chwilę wymarzona i wyjątkowa. Podczas wykładów czy ćwiczeń z przedsiębiorcą, prowadzonych w wielu uniwersytetach w naszym kraju, między innymi w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie, możesz pytać o to, czego nie ma w książkach i mieć możliwość przeprowadzenia dyskusji na temat, jaki nurtuje Cię od dłuższego czasu. Możesz też wykazać się wiedzą i tym samym stworzyć sobie szanse do zauważenia Cię wśród potencjalnych konkurentów o pracę.

Comments are closed.

 • Bogata oferta mieszkań

  49 lat ago
  Rozbudowaną ofertę mieszkań do kupienia i do wynajęcia możemy znaleźć w biurach nieruchomości. Starają się one zdobywać jak największą część rynku i tylko te najmocniejsze będą potrafiły oprzeć się konkurencji. Wszystkie mniejsze podmioty będą zmuszone zakończyć prowadzenie swojej działalności, ponieważ nie będą w stanie oprzeć się konkurencji innych biur nieruchomości. Mieszkań do kupienia jak…
 • Domy z przeszłością

  49 lat ago
  Na całym świecie ale i w naszym kraju znane są historie o domach i budynkach, w których wydarzyły się różne przerażające wydarzenia. W większości przypadków historie tego typu mają wpływ na atrakcyjność nieruchomości. w głównej mierze dotyczy to budynków jakie są wystawiane na sprzedaż na rynku wtórnym. Najczęściej spotykane są historie mrożące krew w…
 • Jakie meble łazienkowe wybrać

  49 lat ago
  Wchodząc do salonu meblowego albo nawet do hipermarketu budowlanego na dział mebli, można zastać naprawdę bardzo duży wybór mebli łazienkowych. Szafki, szafeczki, półki, a do tego meble z lustrem – wszystko to powstało w odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów. Producenci starają się tworzyć meble łazienkowe, które spodobają się ich przyszłym użytkownikom.
Czerwiec 2015
P W Ś C P S N
« Mar   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930